1 Haziran 2008 Pazar

Bu Masa Aslında BilgisayarBir masa aynı zamanda nasıl bir bilgisayar olarak çalışır? Sorunun yanıtı özel bir tasarımda saklı.

Pratik tasarımları ile sık sık gündeme gelen bir firma olan XYZ'nin ofisler için önerdiği masa konsepti "masaüstü bilgisayar" kavramını değiştiriyor ve "masaiçi bilgisayar" kavramını ofislere sokmayı hedefliyor.

Görsel olarak oldukça şık bir masa olan bu yeni tasarımın içerisinde komple bir PC barınıyor. Üzerinde ise, yine masaya monte edilmiş ve tasarıma dahil olan bir LCD monitöreden başka hiçbir şey yok. Yani masanızda ya da ayağınızın altında sizi rahatsız eden kablolar ya da hantal cihazlar söz konusu değil...

Terfi edilebilen (işlemci ya da bellek gibi donanım bileşenleri değiştirilebilen) ve güncel donanımları kullanabilen masa-bilgisayarın sol tarafında CD/DVD ve USB çıkışları görülüyor. Donanım terfisi gerektiğinde masanın üst kapağı kaldırılıp içerideki elektronik bileşenlere ulaşmak mümkün oluyor. Nasıl kasanızı açıp içindeki bileşenlere ulaşabiliyorsanız, masa-bilgisayar için de aynı durum geçerli.

Hiç yorum yok: